Poznać świat

   Od pierwszych chwil istnienia dziecko i mama stanowią jedność, ich ciała funkcjonują w harmonii nawzajem oddziałując na siebie w sposób nieustanny. W łonie matki budzi się nowe życie. To czas na wzajemne poznawanie się, chwile na stworzenie solidnych fundamentów rodzicielskiej miłości, nawiązania bliskiego, osobistego kontaktu matki z dzieckiem. Ich wspólność jest nie przypadkowa, natura w każdym szczególe dopracowała wzajemne współistnienie. Serca obojga prowadzą nieustanny dialog, tworząc historię narodzin człowieka.
Droga Mamo pod Twoim sercem ukrywa się nowe życie, Twoje dziecko… bez względu na czas jego istnienia ta mała istota dzieli wraz z Tobą emocje, doznaje radości i smutki, czuje i rozumie uczucia płynące wprost z matczynego serca, słyszy wszystkie słowa te wypowiedziane głośno i te w milczeniu… Ono pragnie miłości, bezwzględnej akceptacji oraz wzajemnego zrozumienia. Nieustannie dąży do poznania Ciebie oraz świata w którym żyjesz, wysyła sygnały swojej obecności i oczekuje odpowiedzi na nie wypowiedziane pytania…
Zna rytm bicia Twojego serca, szum oddechu, barwę Twojego głosu, będąc jeszcze w łonie poznaje smaki, zapachy i nieustannie pyta mową swego ciała jak wygląda otaczający Cię świat.
Mamo, mów co widzą Twoje oczy, o kolorach i kształtach otaczających Ciebie na co dzień, jak wygląda słońce o poranku… opisz kropki na biedronce… zimą chwytając płatki śniegu powiedz jaki jest zimny… a jesienią delektujcie się wspólnie miękkim szelestem opadłych liści… Szykując posiłki opowiadaj o smakach i zapachach, a zarazem wnikliwie słuchaj maluszka co mówi na temat ziół lub przypraw przez Ciebie użytych, słuchając muzyki daj się ponieść emocjom kołysząc delikatnie biodrami tańczcie razem…
Dziecko które nosisz pod sercem poznaje i widzi świat Twoimi oczami i zmysłami, to właśnie Tobie los powierzył  zadanie bycia przewodnikiem na tworzącej się linii życia…  Otwórz swe serce i prowadź nowe życie do świata ludzkości…

                                                                                                               Beata Grzegorzewska

Zapraszam do odwiedzenia mojej strony Szkoły Rodzenia

http://www.cudnarodzin.szczecin.pl

Oczami matki

Categories: Uncategorized | 3 Komentarze

Zobacz wpisy

3 thoughts on “Poznać świat

 1. Joanna Sobulska

  Witam
  Słowa które miałam przyjemność przeczytać na stronie „Poznać świat” bardzo mocno poruszyły moje emocje. Jestem wdzięczna Pani za ukazanie świata macierzyństwa w innym duchowym świetle. Niedługo zostanę mamą, wiele czytam i muszę przyznać że treść Pani tekstu jest bardzo ciepła i trafnie dociera do pokładów świadomości, wyzwala przemyślenia i wiele uczy, delikatnie sugeruje jak rozpocząć trudną drogę jaką jest macierzyństwo.
  Z miłą chęcią będę śledzić Pani wpisy.
  Dziękuję za drogowskaz na drodze życia.
  Z poważaniem Joanna Sobulska

 2. Agata Tomaszewska

  Bardzo ciekawie ukazuje Pani świat wzajemnej relacji matki z dzieckiem . Wspólna zależność kreuje ich osobowości, matka uczy dziecko będące jeszcze w łonie ale również tak na prawdę to dziecko uczy matkę. Cieszę się że poruszyła Pani w swoim wpisie tak ciekawy temat jakim jest budująca się więź matki z dzieckiem.
  Pozdrawiam Agata Tomaszewska

 3. Edyta Smykaj

  Pani Beato
  Chciałam bardzo podziękować za stronę jaką Pani stworzyła, język jakim się Pani posługuje jest ciepły i lekki w odbiorze. Z ogromną przyjemnością odwiedziłam ten blog. Jestem mamą od wielu lat i dzięki tym tekstom mogłam cofnąć się w czasie do chwil bycia mamą z synkiem jeszcze kiedy był w moim brzuszku.
  Z poważaniem Edyta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: